Na półce z książkami

O kochanych książkach – recenzje, opisy aby zachęcić do ciekawych tytułów

Repetytoria jako najlepsza pomoc dla gimnazjalisty

without comments

szkolagimnazjum

Egzamin gimnazjalny, to swoisty sprawdzian dojrzałości i umiejętności uczenia się młodzieży. To przedsmak tego, co czeka młodzież w niedalekiej przyszłości. 
Dlaczego sprawdzian dojrzałości? Bo po podejściu do sprawy poznać można, na jakim poziomie emocjonalnym znalazło się nasze dziecko. 

Aby dobrze przygotować się do egzaminu, konieczne dziś, jak i dawniej, jest sięgnięcie po przedmiotowe podręczniki gimnazjalne. Znajomość treści podręcznikowych wystarczyć powinna do pozytywnego zakończenia testu, pod warunkiem, że wprowadzone przez szkołę i nauczyciela podręczniki do gimnazjum stoją na wysokim poziomie merytorycznym. A z tym niestety bywa różnie.
Często więc bywa tak, że sam podręcznik nie wystarcza i posiłkować trzeba się innymi źródłami, najczęściej są to takie pomoce jak repetytoria gimnazjalisty z języka polskiego gimnazjum na 5. Najczęściej dostarczanymi przez nauczyciela, podczas lekcji. I chwała belfrom za to, że wciąż zależy im na edukacji naszych dzieci, często bardziej, niż samym dzieciom…
Choć oczywiście nie można demonizować młodzieży. Na szczęście istnieją i chlubne przykłady pokolenia przywiązującego wagę do wiedzy i nauki, dobrze rokującego na przyszłość.

Written by napolce

Wrzesień 3rd, 2014 at 12:22 pm