Na półce z książkami

O kochanych książkach – recenzje, opisy aby zachęcić do ciekawych tytułów

STEPHEN KING: sukces czekał, ale nie od początku

without comments

kingKsiążki Stephen King uznawane są obecnie za ścisły kanon literatury grozy, zdobywały także popularność na polach innych gatunków literackich. A jak właściwie zaczynał słynny autor i jak doszedł do swojej obecnej sławy?

PIERWSZE OPOWIADANIA
Swoje pierwsze opowiadania King pisał już jako mały chłopiec. Kiedy miał jedenaście lat, spisywał fabuły oglądanych filmów w formie krótkich opowieści – to wtedy jego mama namówiła go na częste pisanie swoich własnych utworów.

TRUDNE POCZĄTKI, CZYLI NIE TAK ŁATWO JEST BYĆ WYDANYM
Przez wiele lat, aż do studiów, King musiał zadowalać się wydawaniem swoich opowiadań i tekstów…we własnej gazetce wydawanej w kilkudziesięciu egzemplarzach, dostępnej do kupienia w jego rodzinnym miasteczku. Co prawda gazetka była popularna wśród miejscowych, ale bombardujący redaktorów „prawdziwych redakcji” King przez długie lata otrzymywał tylko odmowy wydania pierwszych książek (albo nie otrzymywał odpowiedzi w ogóle). Po latach studiów i imania się wielu prac, byle tylko utrzymać żonę i trójkę dzieci, ale dzięki  książce Carrie Steven King i odbił się od dna.

Written by napolce

Wrzesień 30th, 2014 at 11:04 am

Posted in Książki

Tagged with , , , ,